Blog

Hobby

  • Go to Adminpanel > Appearance > Menus to create your menu. You should have WP 3.0+ version for custom menus to work.

Podstawy kosmetyki organicznej

Wytwórcy środków pielęgnacyjnych od początków swej branży ścigali się w lansowaniu coraz to nowocześniejszych, niemal magicznych związków i stosowaniu jeszczeciekawszych i egzotycznie obwoływanych pierwiastków składowych. Maraton ten przywiódł jednak do sytuacji takiej, że każdego dnia na skórę nakładamy krocie sztucznych odczynników. Większość z nich w ciągu lat okazało się szkodliwymi dla zdrowia. W sprzeciwie wobec tego technologicznego pociągu kształtuje się coraz bardziej popularna kosmetyka naturalna.

Czym wyróżniają się kosmetyki naturalne?

Od kilkunastu lat obserwujemy prąd polegający na obecności w produktach do pielęgnacji związków wywodzących się z natury. Wielokrotnie bywają to półfabrykaty dobrze nieobce minionym pokoleniom. Do łask wracają takie specyfiki, jak wosk pszczeli olej lniany i inne roślinne produkty, czy olejki eteryczne. Jedna za drugą kształtują się ponadto korporacje proponujące absolutnie organiczne kosmetyki, czyli takie, w jakich recepturze nie ma obecności chemicznych substancji.

Jakie kosmetyki organiczne warto nabyć i ze względu na co?

Duża liczba użytkowników obserwuje pozytywne rezultaty i decyduje się totalnie przestawić na kosmetykę naturalną. W jaki sposób zainicjować, aby przekonać się, czy ekologiczne wyroby pielęgnujące będą dla nas trafione? Na pewno można sprawdzić na sobie naturalne, masła do pielęgnacji oraz naturalny scrub do ciała. Tego typu pozycje wydają się hitem ostatnich lat i coraz łatwiej można wejść w ich posiadanie. Można także pokusić się o ich produkcję samemu. Natłuszczające masło do ciała na bazie masła shea, czy też kakaowego to wyjątkowy podarunek, do wykorzystania w zimowe dni. Ekologiczny scrub do ciała to również perfekcyjny naturalny kosmetyk na start. Wytworzony własnym sumptem, przykładowo z cukru czy mielonej kawy z suplementem soku aloesowego i oleju arganowego w połączeniu z sokiem kokosowym wyniesie nas niewiele, a działa znakomicie, zapewniając wyjątkowo urodziwą i miękką skórę.

Jak nie wpaść w reklamową pułapkę?

Otwierając przygodę z kosmetyką organiczną dość prosto jest wlecieć w jedną z zasadzek stawianych przez wytwórców. Wiele zewnętrznych powłok na sklepowych półkach atakuje oczy hasłami w rodzaju “eko” czy też “zielone”, tyle że nader często są to tylko slogany. Powinno się zatem studiować listy składników kupowanych kosmetyków. Pożytecznie jest także przeszkolić się z tematu, przykładowo korzystając z sieci, poznając to, które ze składników są naturalne a przy tym dobroczynne, które natomiast szkodliwe.

Więcej przeczytasz na
www.wildbliss.pl

Categories: Moda

Comments are closed.Laptopy poleasingowe

Niezmiernie ucieszył mnie fakt, że NBA Jam zostanie wydany osobno ...